تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۷/۱۹
نویسنده: ارغوان حسامی

سومین بنیانگذار Centra Tech متهم به کلاهبرداری 25 میلیارد دلاری شد

سومین بنیانگذار مرکز راه اندازی خدمات مالی ارزهای رمزنگاری شده ، رایموند ترافینی ، چند روز پیش در تاریخ 20 آوریل دستگیر شد و به گفته وزارت امور خارجه ایالات متحده ، به اتهام هم دستی با شرکت اصلی Coin Offering و کلاهبرداری بیش از 25 میلیون دلار اوراق بهادار دستگیر شد. ( اعلامیه مطبوعاتی دادگستری ، 20 آوریل )

دو موسس دیگر این شرکت نیز ، سهراب شارما و رابرت فورکاس ، در ماه آوریل متهم به همان تخلفات شده و دستگیر شدند. شارما ، فورکاس و اکنون نیز ترافینی دستگیره شده اند، Centra Card کارت های اعتباری بودند که توسط ویزا کارت و مستر کارت پشتیبانی می شدند تا امکان تبدیل ارزهای دیجیتالی به فیات را به کاربر  بدهند. 

کمسیون اوراق بهادار و بورس ایالات متحده ( SEC ) گزارش داده که هیچ مشارکتی بیت Centra و دو شرکت ارائه دهنده کارت اعتباری وجود ندارد. 

طبق اعلامیه مطبوعاتی وزارت امور خارجه، پس از اینکه اولین موسس ICO  به اتهام کلاهبرداری در پاییز گذشته دستگیر شد. شارما از ترافینی و فورکاس خواست تا تمام اطلاعات نادرست را در مورد معاملات Centra با ویزا کارت را از وب سایت خود حذف کنند : من نسبتاً تمام اطلاعات نادرست را از سایت حذف کرده ام. نگران نباش. چیزی برای برای حذف کردن دیگر وجود ندارد. 

ناتانیل پاپر،نویسنده نیویورک تایمز، یک نمونه از شکایت SEC بر علیه ترافینی را تتائید کرده است. بنیانگذار centra tech از یک سری عکس های تصادفی مردم به عنوان اعضای تیم آنلاین خود استفاده می کرد. زمانی که مردم از ساخت ماشین جعل ساز شکایت کردند راه حل آن حذف عکس های جعلی و از بین بردن مدیر جعلی و همسرش جعلی او بود.

جالب است بدانید زمانی که شما از عکس های جعلی استفاده می کنید و آن را به عنوان مدیران ارشد خود نصب می کنید پس از مدتی استفاده از آنها باید از شر آن ها خلاص شوید.
ناتانیل پوپر - آوریل 2018

رابرت خوزامی ، معاون دادستانی آمریکا ، در بیانیه مطبوعاتی وزارت امور خارجه آمریکا گفت:

همانطور که گفته شد ریموند ترافینی با همدستی همکارانش شروع به فریب و کلاهبرداری سرمایه گذاران با ادعاهای دروغین و ساختگی درمورد محصولات خود و ارتباطشان با موسسات مالی معتبر کردند.  آنها سرمایه گذاران را با این دروغ که سرمایه گذاری در ارز مجازی قانونی است.

Centra tech توسط افراد مشهوری همچون فلوید مادوئیدر  بوکسور و دی جی خالد تبلیغ می شد. سقوط این شرکت به مردم هشدار داد که تبلیغات افراد مشهور ممکن است معتبر نباشد. 

 

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.