تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۷/۱۹
نویسنده: ارغوان حسامی

شرکت TSMC شاهد رکورد فروش تراشه های استخراج کننده بیت کوین است

 

شرکت تولید کننده TSMC بزرگترین تولید کننده اجسام نیمه رسانا در جهان است که در ماه مارس 2018 رکورد جدیدی از فروش را ثبت کرده است. رئیس  TSMC بخشی از عملکرد شرمت را درخواست برای سخت افزارهای مورد نیاز برای معاملات ارزهای دیجیتال دانست. 

بزرگترین تولید کننده صنایع نیمه رسانا در جهان رکورد جدیدی از فروش را گزارش می کند

اخیراً طی یک کنفراس تلفنی، شرکت تولیدات نیمه هادی تایوان در آمدی حدود 248 میلیارد TWD ( چیزی حدود 8.46 میلیارد دلار را در سه ماهه اول سال 2018 اعلام کرد. ( 6.1 درصد رشد سالیانه )

این شرکت اخیراً اعلام کرده که ماه مارس بهترین ماه در تاریخ TSMC بوده و این شرکت تنها در ماه مارس 2018 حدود 3.5 میلیارد دلار درآمد داشته است. سود ماه مارس TSMC تقریبا 41 درصد درآمد شرکت در طول سه ماهه اول سال 2018 تشکیل داده است.

تراشه های TSMC برای استخراج کننده های ارزهای دیجیتالی تقاضا شد

C.C.Wei رئیس هئیت مدیره  TSMC و مدیر عامل اجرائی ( CEO ) ، استخراج کننده های ارز دیجیتالی را به عنوان محرکی قابل توجه برای تقاضای محصولات TSMC معرفی کرد و اظهار داشت : این نتایج عمدتاً به دلیل تقاضای شدید برای دستگاه هایی با محاسبات بالا مانند استخراج کننده های ارزهای دیجیتال است. 

مارک لیو مدیر عامل دیگر TSMC بیان کرد این شرکت پیش بینی کرده است با وجود کاهش فروش برای تراشه های 28 میلی متری تقاضا برای استخراج کننده های ارزهای رمزنگاری شده تا پایان سال 2018 زیاد خواهد بود. او گفت : ما در سه ماهه اول تقاضای بالایی را از بازار ارزهای دیجیتال دیدیم. در طول سه ماهه دوم ، در حالی که ما شاهد برخی ضعف ها در تراشه 28 میلی متری هستیم تقاضا برای سایر تکنولوژی های ارزهای دیجیتال بسیار قوی است.

بر خلاف عملکرد چشمگیر ی که در طول ماه مارس ، عملکرد TSMC در سه ماهه اول کمی کمتر از سطح انتظارات بود به طوریکه درآمد شرکت در هر سهم 59 سنت و تنها 1 سنت کمتر از تخمین های توافق شده ( اجماع ) بود. 

با کاهش تقاضای گوشی های هوشمند قیمت سهام  TSMC در حال کاهش است.

با وجود عملکرد بالا در ماه مارس سهام TSMC در روزهای اخیر شاهد یک رکود بوده است. چرا که با کاهش تقاضا برای گوشی های هوشمند این شرکت پیش بینی درآمد سالیانه خود را تنظیم کرده است. و این شرکت در حال حاضر 10 رصد رشد را نبست به پیش بینی 15 درصدی قبلی خود پیش بینی کرده است. 

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.