تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۷/۱۹
نویسنده: ارغوان حسامی

چگونه جزیره مالت به یک مرکز ارزهای دیجیتال در جهان تبدیل شد

دو تا از بزرگترین صرافی های ارز دیجیتال در جهان قصد دارند تا مرکز اصلی عملیات خود را در جزیره کوچک اروپایی مالت بسازند. تحلیلگران می گویند مطمئناً دیگران نیز به دنبال این کار هستند. مقامات مجمع الجزایر مدیترانه، به عنوان کوچکترین عضو اتحادیه اروپا تصمیم دارد که با تبدیل شدن به یکی از محبوب ترین قلمروهای قدرتمند در دنیا ثروت خود را افزایش دهد.که این باعث نگرانی در بین تعدیل کننده ها شده است. 

سیاست های مالت

در حالی که اکثر کشورها هنوز تصمیمی در مورد ارزهای مجازی اتخاذ نکرده اند که ارزها را تحریم کنند یا نکنند جزیره مالت قوانینی را ایجاد کرده که به صاحبان صرافی و کاربران در مورد آینده این ارزها اطمینان می دهد. این قوانین شامل نحوه دلالی ، صرافی ، مدیران دارایی و عملکرد بازرگانان می شود و آنها را در میان طیف وسیعی از مقررات مربوط به صنعت قرار می دهد. دولت مالت در مورد این رایزنی ها اعلام کرد : چهارچوب پیشنهاد شده چهارچوبی قانونی و امن را در فضایی که در حال حاضر قانونی نیست ارائه می دهد. سیاست مالیاتی که شرکت های بین المللی را در این جزیره مجاز به پرداخت 5 درصد کرده است آسیبی ندیده است. 

مالت در عوض چه چیزی دریافت می کند؟

نخست وزیر جوزف مسقط گفت: من معتقدم که ارزهای دیجیتال آینده ی اجتناب ناپذیر یول است و پایه یک اقتصاد جدید را در آینده شکل می دهد. حتی در کوتاه مدت ورود شرکت های ارز دیجیتال ، شغل و فعالیت اقتصادی جدید به وجود می آورند. Binance بزرگترین  صرافی ارزهای دیجیتال با حجم مبادله بالا گفته است که برای انتقال این شرکت از هنگ کنگ به مالت حداکثر به استخدام 200 نفر نیررو نیاز نیاز است. 

این برای سرمایه گذاران ارز دیجیتال به چه معناست؟

اطمینان قانونی و شفافیت برای یک سرمایه گذار که از تقلب ، هک و سرکوب شدن رنج می برد بسیار حائز اهمیت است. اما این موفقیت های اخیر مالت به شدت تحت تاثیر رسوایی های فساد مالی و پولشویی قرار گرفته است از جمله مرگ یکی از خبرنگاران که مطلبی در مورد ادعاهای ییکی از بالاترین رده های دولت نوشته بود. بعضی از قانونگذاران اتحادیه اروپا در مورد حاکمیت این قوانین دچار شک و تردید شده اند. 

قوانین مال در مقایسه با قوانین اتحادیه اروپا چگونه است؟

اتحادیه اروپا در حال تنظیم قوانینی برای ارزهای دیجیتال است اما تا کنون هیچ جزئیاتی برای آن صادر نکرده است. این برای مالت فرصتی است تا در چهارچوبی که خود طراحی کرده است حرکت کندو اما اگر اتحادیه اروپا یک رژیم هماهنگ و سختگیرانه برای ارزهای دیجیتال در نظر بگیرد این بدان معنی است که قوانین مالت دیگر کمتر مورد قبول واقع می شود. مالت همچنین در صدد است تا کسب و کارهای کوچکتر را جذب کند 

آیا شرکت های دیگری به فکر ایجاد پایگاه در مدیترانه هستند؟

بله ، به طور فزاینده ای پس از اعلام شرکت Binance شرکت های دیگر به دنبال ایجاد مرکز در این منطقه هستند. هم اکنون در اوایل کاه آوریل آنها در ملت مستقر شده و شرکت های دیگری چون The Abyss , OKEX , Neufund  که پلتفرمی را بر مبنای یک نوع بازی قمار ایجاد کرده که باعث انگیزه در کاربران برای به دیت آوردن ارزهای دیجیتال می شود و گفته است قصد دارد در اوایل مله آوریل مرکزی را در مالت برپاکند. جاستین سان بنیان گذار شرکت U.S.Blockchain Torn گفته است که او نیز به طور جدی خواهان سرمایه گذاری و فعالیت در کشور مالت است. ایان گاچی سهامدار شرکت GTG Advocates در مالت می گوید : پیش بینی ما ان است که گروه های بیشتری به مالت نگاه می کنند و خواهان برقراری طیف وسیع تری نه فقط ارزهای دیجیتال خواهند بود.

 

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.